Ciągle dookoła słyszymy, żeby pić świeżo wyciskany sok, ale czemu to tak naprawdę służy i czy faktycznie warto? Jak najbardziej tak, a za chwilę postaramy Ci się przedstawić zdrowotne zalety picia soków z warzyw.

Soki wyciskane i kupowane – jakie różnice?

Przede wszystkim sok wyciśnięty w domowych warunkach ze świeżych warzyw i owoców jest zdecydowanie zdrowszy i ma więcej składników odżywczych. Zawiera wiele witamin i minerałów, które w takiej formie są znacznie bardziej łatwiejsze do przyswojenia przez nasz organizm. Kupowane soki to głównie przetworzone napoje, do których zostaje dodawany cukier.

A może sokowirówka?

Warto jednak pamiętać o tym, że najlepszy sok będzie pochodził z wyciskarki ślimakowej. Niestety w sokowirówkach podczas wyciskania na wysokich obrotach powstaje wyższa temperatura, która powoduje niszczenie najlepszych wartości w soku. Wyciskarki wolnoobrotowe co prawda sok wyciskają wolniej, ale za to jest on o wiele lepszej jakości.

Czyli po prostu musisz wybrać co jest dla Ciebie ważniejsze. Ze względu bardziej wartościowy sok polecamy Ci korzystanie z wyciskarek wolnoobrotowych. Zobaczysz, że już po kilku dniach regularnego picia soku ze świeżych warzyw na pewno odczujesz znaczącą różnicę w samopoczuciu. To bardzo ważne, tym bardziej, że właśnie z takim przekonaniem kupuje się wyciskarkę. Czasami warto jest zainwestować nieco więcej pieniędzy, bowiem to się w dłuższej perspektywie opłaca.