Postanowiliśmy podsunąć Ci kilka pomysłów jak możesz wykorzystać swoją wyciskarkę i podpowiedzieć Ci z czego możesz wyciskać najbardziej wartościowe soki. Mamy nadzieję, że dzięki temu Twój organizm będzie miał każdego dnia dostarczaną sporą dawkę witamin i niezbędnych składników odżywczych.

Ananasowy sok

Taki sok zapewnia przede wszystkim dużą ilość bromu, który bardzo pozytywnie wpływa na naszej stawy. Ananas jest również bardzo dobrym źródłem witaminy C, która z kolei odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, jak i również opóźnia procesy starzenia się. Przy wyciskaniu soku z tego owocu najlepiej jest go pokroić w dłuższe, pionowe słupki i wtedy dopiero wrzucać do podajnika.

Pyszny mus bananowy

Banany lubi chyba każdy z nas. Są źródłem błonnika oraz potasu i witaminy C. Regularne spożywanie bananów bardzo dobrze wpływa na układ krążenia i wzmacnia układ mięśniowy. Dodatkowo pomaga w trawieniu innych substancji w naszym organizmie. Oczywiście w przypadku banana możemy zapomnieć o tym, że jakakolwiek wyciskarka zagwarantuje nam klarowny sok. W tym wypadku można liczyć na przepyszny mus bananowy, którego koniecznie musisz spróbować.

Sok z granatu

W niektórych krajach ten sok jest uważany za nektar bogów. Lekarze zalecają jego picie celem wstrzymywania rozwoju nowotworów w organizmie ludzkim. Co więcej, szereg przeprowadzonych badań jednoznacznie potwierdza, że owoce granatu mają dobroczynny wpływ na całe nasze ciało i pomagają w leczeniu różnorakich schorzeń.