W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele bardzo ciekawych modeli wyciskarek elektrycznych, o których jeszcze kiedyś można było sobie tylko pomarzyć. Kiedy już może wydawać się, że nic lepszego zrobić w tym segmencie nie można, to nagle pojawia się kolejny producent, który zaskakuje i proponuje użytkownikom jeszcze atrakcyjniejsze rozwiązania. Tak stało się również w przypadku wyciskarek dwuślimakowych. Czym one są i jak dokładnie działają?

Czym jest wyciskarka dwuślimakowa?

Nietrudno się domyślić, że jej nazwa pochodzi od zastosowanego w niej podwójnego ślimaka. Podczas wyciskania soku wałki miażdżą warzywa i owoce między sobą, co znacznie zwiększa efektywność wyciskania soku. Dodatkowo jest on również filtrowany przez specjalne sito, dzięki któremu zachowuje klarowność.

Zalety wyciskarki dwuślimakowej

Przede wszystkim pozwala na wyciśnięcie jeszcze większej ilości soku. To bardzo ważne, ponieważ możesz maksymalnie wykorzystać dostępne warzywa i owoce, aby pozyskać z nich możliwie dużo soku. Prowadzi to również do oszczędności.

Wady

Na pewno nie można pomijać tutaj dość kłopotliwego mycia, z którym możesz mieć niemały problem. Przede wszystkim jest w takiej wyciskarce bardzo wiele elementów, które nie są najłatwiejsze w myciu. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na szybkiej obsłudze, to w takim wypadku lepiej sprawdzi się wyciskarka jednoślimakowa. Najlepiej jest już na samym początku zestawić sobie wady i zalety obu rozwiązań, aby potem bez większych problemów móc się sobie wybrać coś najlepszego.