Kupno wyciskarki do soków, która spełni w całości Twoje oczekiwania na pewno nie jest najłatwiejsze. W tym artykule postaramy Ci przynajmniej trochę uprościć podjęcie decyzji i przedstawić kilka najważniejszych rzeczy, na których warto byłoby się skupić zanim wyjdziesz ze sklepu z nową wyciskarką.

Sokowirówka czy wyciskarka?

Można powiedzieć, że obie służą do tego samego, jednakże sokowirówki poza swoją niską ceną nie mają zbyt wiele zalet. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co konkretnie chcesz wyciskać. Jeśli będą to głównie warzywa włókniste i zielenina, to sokowirówka w żadnym wypadku się tutaj nie sprawdzi. Lepiej będzie zainwestować w wyciskarkę, która za pomocą specjalnego ślimaka będzie w stanie zadbać o wyciśnięcie najlepszej jakości soku.

Pozyskiwany sok z sokowirówki jest bardzo klarowny, ale jednocześnie marnuje ona bardzo dużo surowca, z którego standardowa wyciskarka ślimakowa może wycisnąć jeszcze więcej soku. To bardzo ważne również z punktu ekonomicznego.

Jak dużo warzyw i owoców zamierzasz wyciskać każdego dnia?

To kolejne ważne pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć. Sokowirówki wyciskają sok szybciej, ale to jest również i ich wada. Otóż z racji, że pracują one na wysokich obrotach, to przy pozyskiwaniu soku powstaje wyższa temperatura, która z kolei niszczy najlepsze związki i witaminy zawarte w soku. Wyciskarki wolnoobrotowe takich problemów nie mają i jak najbardziej warto jest się poważnie zastanowić nad zakupem takowej.